Op 16/17 maart is het “nationale bank-bedank-dag”: vrijwilligers fleuren de banken op om de bankiers een hart onder de riem te steken in deze moeilijke tijd.
Banken nemen in de maatschappij een zeer belangrijke positie in. Wij weten dat zij het - net zoals vele burgers in binnen- en buitenland - erg moeilijk hebben in deze tijden van crisis. Daarom willen wij hen op de “nationale bank-bedank-dag” in het zonnetje zetten.
In heel Nederland doen we op 16 en 17 maart vrijwilligerswerk bij de banken. We gaan hun gevels opvrolijken met slingers en ballonnen en hun pinautomaten oppoetsen. Ook gaan we hun ramen zemen omdat vuile ramen de transparantie belemmeren. En we gaan helpen bij het afstoffen van de bonussen, want die zijn tenslotte zeer verdiend.
Met onze trapjes, emmers, plumeaus, sponsen en zemen gaan we op pad om banken en bankiers namens het gehele volk te bedanken voor hun goede werken. Het is ook niet niets om dag in, dag uit te moeten zwoegen en zweten om ingewikkelde producten te bedenken die hele volksstammen in diepe ellende storten. Het is niet niets om verzekeringen af te sluiten die onzinnig en veel te duur zijn. Het is zeer moeilijk om speculatieopzetjes te bedenken die andere investeerders of landen bankroet kunnen maken. En het is zwaar om te moeten zien dat door jouw handelen, mensen op straat komen te staan, bibliotheken, zwembaden en buurthuizen moeten sluiten en ouderen hun pensioenen als sneeuw voor de zon zien wegsmelten. Hier helpt geen bloemetje tegen. Dit vraagt om de inzet van vrijwilligers tijdens de “nationale bank-bedank-dag”.
Wij doen niet mee met het Oranje Fonds dat oproept om bejaarden en verenigingen te ondersteunen. Die moeten hun lot maar met gepaste emotie ondergaan. Zij zijn tenslotte niet degenen die zoals de banken het stof uit hun sloffen hebben gelopen voor hun klanten. Zij namen geen risico’s en kregen daarom geen overheidssteun om hen te behoeden voor omvallen. Bejaarden kunnen er altijd nog voor kiezen een rollator te kopen als zij dreigen om te vallen. Of om thuis te blijven zitten en achter de geraniums te dromen van die 'goede oude tijd'. Verenigingen hebben de keus om de boel te sluiten of om de broekriem flink aan te halen. En als het gaat om de natuur die leden van het Oranje fonds willen aanpakken, dat hoeft niet, die is in goede groene handen van de heer Bleeker en kornuiten. Meer groene vingers zijn daar niet gewenst.
De hardwerkende bankiers hebben die keus echter niet. Zij moeten voortdurend geld verdienen om te kunnen blijven speculeren en investeren in alles waarmee de mensheid kan worden gered.
Daarom roepen we iedereen op om mee te doen met deze “nationale bank-bedank-dag”. Laten we het tot een festijn maken.
Nederland doe mee en fleur de bende een beetje op zodat zij tot topprestaties aangemoedigd worden.
Zoek een willekeurige bank op in je omgeving (http://www.fx.nl/banken/) en fleur die op zo goed als je kunt. Zij zijn het waard. Ik zeg DOEN. In Den Haag staan de emmers en ballonnen al klaar.
Deze actie is naar voorbeeld van de “NL Doet”, georganiseerd door het Oranje Fonds. Een dag waarop vrijwilligers ouden van dagen, gehandicapten en armlastige verenigingen een hart onder de riem steken en daar de handen uit de mouwen steken (http://www.oranjefonds.nl/oranjefonds/NLDOET/).
Met dank voor uw inzet tijdens deze onvergetelijke “nationale bankenbedankdag”.
Comité nationale bankenbedankdag.